Darmowa wysyłka przy zamówieniach powyżej 150zł!

Szukaj

Wakacje w stylu slow

Paulina, 17 sierpień 2020
Wakacje w stylu slow

Każdy z nas wypoczywa zupełnie inaczej. Dzielimy się na fanów aktywnego wypoczynku, zwolenników plażowania i fanów zdobywania górskich szczytów. Od kilku lat coraz większą sympatią cieszy się spędzanie wakacji w stylu slow – zdala od tłumów, zgiełku i masowych atrakcji. Jesteście ciekawi na czym polega taki urlop?

Zastanawiacie się pewnie czy wakacje w stylu slow life są w ogóle możliwe? Otóż tak, jak najbardziej bo wakacje właśnie, to doskonały moment na zapoznanie się z coraz popularniejszym stylem w myśl którego świadomie wybieramy i budujemy swoje życie oparte na harmonii, odrzucając gonitwę za karierą i pieniędzmi. Jak więc spędzić wakacje w stylu slow? Przede wszystkim na urlopie postarajmy się nieco zwolnić obroty. To czas dla nas, dla rodziny więc nastawmy się na wypoczynek, ładowanie akumulatorów. Wakacje to świetny czas aby realizować własne pasje i odnowić kontakt z bliskimi. Bez pośpiechu, stresu i gonitwy myśli – po prostu w stylu slow.

Ok! Stawiamy na takie wakacje i co dalej? Przecież bardzo trudno wypoczywa się gdy do hotelowej restauracji na śniadanie czy obiad przychodzą jednocześnie dziesiątki gości i jest niesamowity gwar. Kiedy tłoczymy się na zatłoczonej już plaży w poszukiwaniu idealnego miejsca. Niełatwo też zrelaksować się, jeśli basen jest oblegany krzykliwi fanami kąpieli. Odpowiedzią na te bolączki jest prosty wypoczynek w miejscach, jak z raju, gdzie króluje świeże powietrze, domowe jedzenie i cisza.

Agroturystyka rozwija się coraz bardziej, powstało mnóstwo ośrodków oferujących niezwykle atrakcyjne pobyty. Od przejażdżek końskich i pływania w okolicznych jeziorach lub rzekach, po spanie w ekologicznych namiotach lub w domkach zrobionych z cyrkowych wozów. Stawiając na taki urlop mamy pewność, ze wakacje będą też eko. Gospodarze oferują nam posiłki przygotowane z własnego ogródka, własny pachnący chleb i mleko prosto od krowy. To miejsca gdzie nakarmimy ciało i duszę, naładujemy baterię i choć na chwilę zapomnimy o troskach.

Urlop w stylu slow to dobry moment aby obudzić wszystkie zmysły: chętniej obserwujemy to, co nieznane, szukamy nowych smaków i zapachów, jeśli jesteśmy zagranicą, warto uważniej wsłuchać się w rytm obcego języka. Zorganizowane wycieczki mają to do siebie, że ludzie robią mnóstwo zdjęć, biegną dalej, znów fotografują jakieś obiekty, zupełnie nie zastanawiają się nad ich pięknem i wyjątkowością, bo już myślą o kolejnym zdjęciu. Wakacje slow life to inne spojrzenie na świat, zerwanie z rutyną i pozwolenie sobie na zachwyt otoczeniem, rozmowę z ludźmi i celebrowanie posiłków.

Ciesz się chwilą, czerp z niej to co dobre. Podczas urlopu nie warto robić sobie wyrzutów, że traci się czas. Chodząc pieszo, poznamy o wiele więcej ciekawych miejsc niż podróżując zatłoczonym autokarem czy samochodem i obserwując wszystko zza okna. Jeśli chcemy naprawdę poczuć niesamowitą atmosferę miejsca, warto zwolnić, wybrać się na długi spacer lub przejażdżkę rowerową. W trakcie takiej wędrówki wreszcie znajdziemy czas, aby spokojnie porozmawiać, nacieszyć się towarzystwem bliskich, to czas na beztroską zabawę z dziećmi. To czas dla nas, więc nie patrzmy bez przerwy na zegarek, wyłączmy choć na pewien czas telefon komórkowy, starajmy się jak najrzadziej korzystać z laptopa. Po prostu wypoczywajmy w trybie slow.

<noscript>Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.</noscript>

Cena zestawu: %bundleSum%
Anuluj