Do końca kwietnia z kodem BIORE2 otrzymasz rabat 50% na drugą sztukę. Z BIORE3 - trzecia sztuka za darmo!

Szukaj

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

1. Czym jest ashwagandha?

Ashwagandha (witania ospała, z łac. withania somnifera) to zioło ajurwedyjskie stosowane w tradycyjnej medycynie od 3000 lat. Jest adaptogenem o wielokierunkowym działaniu, co oznacza, że dostosowuje się do potrzeb konkretnego organizmu i pomaga odnaleźć równowagę, redukując stres, uspokajając i wpływając na poziom energii. Więcej o adaptogenach, w tym ashwagandzie, przeczytasz tutaj.

2. Czy ashwagandha jest bezpieczna?

Tak. Adaptogeny to bezpieczne, naturalne środki, które towarzyszą człowiekowi od tysięcy lat. Potwierdzają to przede wszystkim badania ashwagandhy. Aby coś zostało zakwalifikowane do adaptogenów, musi być bezpieczne dla ludzkiego organizmu.

Nie oznacza to jednak, że każdy powinien zażywać ashwagandhę. Istnieją przeciwwskazania, o których piszemy niżej.

3. Czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania ashwagandhy?

Ashwagandha może wpływać na poziom cukru i tyroksyny we krwi, dlatego nie jest odpowiednia dla osób z nadczynnością tarczycy oraz dla diabetyków stosujących leki. Przeciwwskazaniem jest też ciąża. Składniki aktywne zawarte w suplemencie mogą przyczynić się do poronienia.

Ashwagandhy nie powinno się też łączyć z lekami psychotropowymi, ze środkami nasennymi oraz z lekami uspokajającymi.

4. Czy ashwagandha uzależnia?

Nie. Ashwagandha jest w pełni naturalna i nie zawiera żadnych substancji uzależniających. Można ją odstawić w dowolnym momencie. Niektórzy biorą ją regularnie, inni tylko wtedy, gdy czują się bardziej zestresowani, zmęczeni czy niespokojni.

5. Skąd pochodzą składniki?

Składniki pochodzą od sprawdzonego dostawcy z Indii - miejsca naturalnego występowania ashwagandhy, natomiast pakowanie, badania mikrobiologiczne i sprawdzające obecność metali ciężkich wraz w weryfikacją produktu odbywają się w Polsce.

6. Jak długo można stosować ashwagandhę?

Tak długo, jak potrzeba :) Ashwagandhę można stosować nawet przez wiele miesięcy. Niektóre organizmy mogą szybko przyzwyczaić się do mocnej kawy, do leków czy do adaptogenu. Jeśli po pewnym czasie zauważysz, że ashwagandha działa słabiej niż wcześniej, kilkutygodniowa przerwa pomoże.

7. Czy można łączyć ashwagandhę z alkoholem?

Nie jest to zalecane, ale też nie szkodzi organizmowi. Obie substancje działają uspokajająco i synergistycznie, potęgując swoje działanie. W efekcie, w okresie suplementacji może wystarczyć mniejsza ilość alkoholu, by uzyskać efekt upojenia. W dniu imprezy zaleca się więc zredukowanie dawki zarówno ashwagandhy, jak i alkoholu.

8. Czy adaptogeny naprawdę działają?

Badania mówią, że tak. Klienci mówią, że tak. Należy jednak pamiętać, że każdy organizm ma inne potrzeby i może reagować w różny sposób. Dlatego polecamy po prostu samemu przetestować działanie ashwagandhy.

9. Jak długo trzeba czekać na pierwsze efekty?

Pierwsze zmiany w samopoczuciu powinny pojawić się po około 2 tygodniach regularnego zażywania ashwagandhy. Warto jednak pamiętać, że każdy organizm jest inny, więc ten okres może być dłuższy lub krótszy u poszczególnych osób. 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami tutaj.