Darmowa wysyłka przy zamówieniach powyżej 150zł!

Szukaj

FAQ

Najczęściej zadawane pytania - Ashwagandha

1. Czym jest ashwagandha?

Ashwagandha (witania ospała, z łac. withania somnifera) to zioło ajurwedyjskie stosowane w tradycyjnej medycynie od 3000 lat. Jest adaptogenem o wielokierunkowym działaniu, co oznacza, że dostosowuje się do potrzeb konkretnego organizmu i pomaga odnaleźć równowagę, redukując stres, uspokajając i wpływając na poziom energii. Więcej o adaptogenach, w tym ashwagandzie, przeczytasz tutaj.

2. Czy ashwagandha jest bezpieczna?

Tak. Adaptogeny to bezpieczne, naturalne środki, które towarzyszą człowiekowi od tysięcy lat. Potwierdzają to przede wszystkim badania ashwagandhy. Aby coś zostało zakwalifikowane do adaptogenów, musi być bezpieczne dla ludzkiego organizmu.

Nie oznacza to jednak, że każdy powinien zażywać ashwagandhę. Istnieją przeciwwskazania, o których piszemy niżej.

3. Czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania ashwagandhy?

Ashwagandha może wpływać na poziom cukru i tyroksyny we krwi, dlatego nie jest odpowiednia dla osób z nadczynnością tarczycy oraz dla diabetyków stosujących leki. Przeciwwskazaniem jest też ciąża. Składniki aktywne zawarte w suplemencie mogą przyczynić się do poronienia.

Ashwagandhy nie powinno się też łączyć z lekami psychotropowymi, ze środkami nasennymi oraz z lekami uspokajającymi.

4. Czy ashwagandha uzależnia?

Nie. Ashwagandha jest w pełni naturalna i nie zawiera żadnych substancji uzależniających. Można ją odstawić w dowolnym momencie. Niektórzy biorą ją regularnie, inni tylko wtedy, gdy czują się bardziej zestresowani, zmęczeni czy niespokojni.

5. Skąd pochodzą składniki?

Składniki pochodzą od sprawdzonego dostawcy z Indii - miejsca naturalnego występowania ashwagandhy, natomiast pakowanie, badania mikrobiologiczne i sprawdzające obecność metali ciężkich wraz w weryfikacją produktu odbywają się w Polsce.

6. Jak długo można stosować ashwagandhę?

Tak długo, jak potrzeba :) Ashwagandhę można stosować nawet przez wiele miesięcy. Niektóre organizmy mogą szybko przyzwyczaić się do mocnej kawy, do leków czy do adaptogenu. Jeśli po pewnym czasie zauważysz, że ashwagandha działa słabiej niż wcześniej, kilkutygodniowa przerwa pomoże.

7. Czy można łączyć ashwagandhę z alkoholem?

Nie jest to zalecane, ale też nie szkodzi organizmowi. Obie substancje działają uspokajająco i synergistycznie, potęgując swoje działanie. W efekcie, w okresie suplementacji może wystarczyć mniejsza ilość alkoholu, by uzyskać efekt upojenia. W dniu imprezy zaleca się więc zredukowanie dawki zarówno ashwagandhy, jak i alkoholu.

8. Czy adaptogeny naprawdę działają?

Badania mówią, że tak. Klienci mówią, że tak. Należy jednak pamiętać, że każdy organizm ma inne potrzeby i może reagować w różny sposób. Dlatego polecamy po prostu samemu przetestować działanie ashwagandhy.

9. Jak długo trzeba czekać na pierwsze efekty?

Pierwsze zmiany w samopoczuciu powinny pojawić się po około 2 tygodniach regularnego zażywania ashwagandhy. Warto jednak pamiętać, że każdy organizm jest inny, więc ten okres może być dłuższy lub krótszy u poszczególnych osób. 

Najczęściej zadawane pytania - Rhodiola

1. Czym jest rhodiola (różeniec górski)?

  Rhodiola rosea, czyli różeniec górski, zwany też korzeniem arktycznym, to adaptogen, czyli roślina zawierająca szereg substancji zwiększających odporność organizmu na czynniki stresujące.

  Różeniec górski występuje na terenach Europy i Azji (nasza rhodiola pochodzi z Syberii), głównie na terenach arktycznych, stąd przystosowana jest do trudnych warunków środowiskowych. W naszych kapsułkach zamykamy siłę rhodioli dla zwiększenia wytrzymałości naszych organizmów!

  2. Czy rhodiola jest bezpieczna?

   Rhodiola to adaptogen, a substancje adaptogenne uznaje się za bezpieczne, za takie, które nie wywołują skutków ubocznych lub których potencjalne skutki uboczne są łagodne.

   Rhodiola rosea charakteryzuje się niską toksycznością i nie powinna wpływać negatywnie na organizm człowieka. Co więcej, stosowana przez nas rhodiola Rhodiolife® została przebadana przez centrum Nektium. Wszystkie suplementy dopuszczone do obiegu w Polsce są również badane oraz rejestrowane przez GIS.

   3. Jakie są przeciwwskazania do stosowania rhodioli (różeńca górskiego)? Jakie mogą wystąpić skutki uboczne?

    Ze względu na brak szczegółowych pod tym kątem badań, nie zaleca się stosowania rhodioli u kobiet w ciąży i w okresie karmienia oraz u dzieci poniżej 12 roku życia.

    Różeniec górski najlepiej stosować do południa, ponieważ przyjmowany wieczorem może utrudniać zasypianie, ze względu na jego właściwości energetyczne.

    Nadmierne spożycie może wywoływać nadpobudliwość. Skutki uboczne występują bardzo rzadko i mogą obejmować zawroty lub bóle głowy, problemy ze snem czy też suchość w ustach.

    Różeńca górskiego nie należy łączyć z innymi substancjami o działaniu pobudzającym układ nerwowy, ponieważ mogłoby to spowodować jego nadmierne pobudzenie lub wystąpienie stanów lękowych.

    Masz pytania? Skontaktuj się z nami tutaj.    Cena zestawu: %bundleSum%
    Anuluj